השתלת שיניים

חלל הפה שלנו הוא אחד המקומות הכי בולטים והכי חשובים לנו בגוף. חלל הפה מהווה חלק מרכזי בפנים שלנו, וכידוע, הפנים שלנו הן הדבר שעליו אנשים שמדברים איתנו מסתכלים עליו. ברגע שחלל הפה הוא אסתטי מבחינת צבע, יישור, ונראות כללית, כל הגישה שלנו אל העולם משתנה, וגם הגישה של העולם אלינו הופכת להרבה יותר חיובית. מהסיבה הזו בדיוק, ברגע שאנחנו נתקלים בבעיות שקשורות בחלל הפה שלנו – אנחנו צריכים לטפל בהן תכף ומיד. השתלות שיניים מהוות חלק מרכזי ביותר בטיפולי השיניים היום, משום שהן עומדות בתור פתרון מושלם למי שמסיבות כאלו ואחרות סובל ממחסור בשיניים. אז איך תוכלו לעשות השתלות שיניים בצורה שגם תחזיר לכם את המראה האסתטי, וגם תשמור על הבריאות שלכם במקביל? בואו נבדוק ביחד.

"מי צריך השתלות שיניים?" – אולי עדיף שתשאלו מי לא זקוק להן – התשובה תהיה קצרה יותר

יש טיפולים שאנחנו בקושי שומעים עליהם. בין אם מדובר על טיפולי שיניים ובין אם על טיפולים רפואיים או אסתטיים אחרים, קיימים לא מעט טיפולים שהם נדירים יותר מטיפולים אחרים. לעומת טיפולים כאלו, כאשר מדברים על השתלות שיניים מדברים על טיפולים נפוצים מאוד, ויש לכך סיבה ברורה ביותר – משום שהצורך בהן הוא גדול מאוד.

השתלות שיניים מיועדות לאנשים שבשלב כזה או אחר בחיים שלהם מצאו את עצמם ללא שיניים בפה. לא, זה לא אומר שאנחנו מדברים על כל סט השיניים שכבר אינו נמצא אצלם, אבל בהחלט מספיקות שן אחת או שתיים שלא נמצאות במקומן בשביל לחרב את כל המראה האסתטי של חלל הפה שלכם. מהסיבה הזו בדיוק, השתלות שיניים הן כל כך רלוונטיות ומסייעות לכמות גדולה כל כך של אנשים מדי שנה.

הצורך בהשתלות שיניים נובע ממחסור בשיניים, אבל מאיפה נובע המחסור בהן?

מחסור בשיניים של בני האדם הוא תולדה של כמה וכמה סיבות. ראשית, ניתן להבחין בסיבה הבולטת ביותר של מחסור בשיניים, והיא הגיל המתקדם של האנשים שסובלים ממנו. גופם של אנשים שהולכים ומתבגרים, באופן טבעי הופך לגוף יותר חלש ובעל פחות יכולת להגן על עצמו. היות והשיניים הן חלק עדין כל כך, גם הן מאבדות מצורתן ומחוזקן, ועם הגיל עלולות לנשור מפיו של המטופל. אנחנו לא מדברים כאן רק על אנשים מבוגרים מאוד,ְ שתחליף השיניים שלהם יהיה בדרך כלל שיניים תותבות, אלא על אנשים שנמצאים בגילאי 50-60 ולפעמים אפילו פחות, והשתלות שיניים יכולות לפתור את הבעיה שלהם.

מעבר לסיבה הטבעית הזו, קיימות גם סיבות אחרות, כאשר אחת מהן היא קבלת מכה חזקה שמפילה באופן "יזום" את השן. הסיבה הזו נפוצה גם בקרב ילדים קטנים שרצים ומשתוללים בכל מיני מקומות, ועלולים להיתקל בדברים שיפגעו בשיניים שלהם, אבל בהחלט גם לאנשים מבוגרים יותר שנוגסים במאכל קשה במיוחד, או מקבלים מכה ממשהו קשיח במיוחד.

האופן שבו אתם מקפידים על היגיינת חלל הפה שלכם ישפיע רבות על העניין

השתלות שיניים היא תחום נרחב כל כך, משום שלא מעט אנשים לא מבינים את הקשר שקיים בין האופן שבו הם שומרים על היגיינת הפה שלהם, לבין ההתרחשויות השונות שמתרחשות בשיניים שלהם. באופן טבעי, ככל שחלל הפה שלנו מתוחזק בצורה תדירה וטובה יותר – כך הוא יהיה עמיד יותר בפני הסיכונים הרבים שמסביבו. כמובן שגם ההיפך הוא נכון – ככל שלא תתרחש שמירה על היגיינת הפה, כך עלולות השיניים להרקיב ולהיחלש כבר בשלבים מוקדמים, ובהתאם גם ליפול.

השתלות שיניים – זה הזמן להכיר אותן יותר

אז עד עכשיו התעסקנו בטיפים ובהמלצות, אבל הגיע הזמן לגשת לנושא שלשמו נתכנסנו – השתלות שיניים. השתלות שיניים היום הן עולם מלא באפשרויות שונות, שכל מטופל או מטופלת זכאים לבחור מביניהן את הטיפול המועדף עליהם. כמובן שהבחירה נעשית בשיתוף של רופא השיניים המטפל שלכם, ככה שתוכלו להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

אז נתחיל משיטה נפוצה במיוחד להשתלות שיניים, והיא השתלות שיניים שמתבצעות בעזרת שתלים שמופקים לאחר תכנון ממוחשב. השתלות שיניים מסוג זה עושות שימוש בתוכנת מחשב ייעודית, שמטרתה לתפוס את תמונת חלל הפה של המטופל באופן מלא, ולהציג אותה בצורה תלת מימדית, כך שרופא השיניים המטפל יוכל לבחון אותו לעומקו – מכל הצדדים ומכל הזוויות שלו. ברגע שמתקבלת תמונה מדויקת של חלל הפה, יכול הרופא להגיע לנתונים מדויקים באשר למיקום השתל, גודלו ונתוניו הנוספים, ולהעניק טיפול מושלם למטופל. השתלות שיניים בשיטה זו משתמשות גם במדפסת תלת מימד, שיוצרת בצורה פשוטה סדי פלסטיק ומתכת, שבהם עושה רופא השיניים המטפל שימוש לשם קדיחת החורים והשתלת השתלים.

היתרונות של שיטת השתלים המתוכננים עבור במחשב השתלות שיניים

שיטה זו היא שיטה שידועה מאוד, מוכרת ואהובה על רופאי השיניים השונים במדינת ישראל בפרט ובעולם בכלל. מדובר על שיטה נפוצה מאוד, הודות לפיתוח הטכנולוגי שמאפשר לה להיות מדויקת וקפדנית כמו שהיא. בנוסף, מדובר כאן על שיטת השתלות שיניים קצרה ויעילה במיוחד, שלא תגרום לכם להתמסר לטיפולי שיניים ארוכים ומייגעים. מהסיבות האלו ועוד, השתלות שיניים בשיטה זו הן המועדפות גם על לקוחות רבים.

שיקום על גבי שתלים: השתלות שיניים מסוג אחר, שגם אותן שווה להכיר

אנחנו רוצים להתחיל דווקא מהחסרונות של השיטה הזו. אם דיברנו קודם על שיטת השתלות שיניים זריזה ונוחה, כשמדברים על השתלות שיניים מסוג שיקום על גבי שתלים מדברים בהחלט על שיטה ארוכה יותר שיכולה להתפרש על פני בין 4 ל-18 חודשים. מדובר כאן על תקופת זמן משמעותית מאוד, שתלווה בטיפולים ארוכים ולא מעט חוסר נעימות מצידכם. מה שבטוח הוא שהשתלות שיניים מהשיטה הזו גם הן יעילות במיוחד, על אף טווח זמן הטיפול הארוך שלהן.

במסגרת השתלות שיניים מסוג שיקום על גבי שתלים ייערכו עקירות שיאפשרו את מיקום השתלים על גבי העצם שנותרה במקומה לאחר העקירה. בהמשך הדרך, יוכל רופא השיניים המטפל לצרף לשתלים גם כתרים.

השתלות שיניים all on 4 – אם עדיין לא שמעתם עליהן, עכשיו זה בדיוק הזמן

אי אפשר להתייחס לתחום רפואת השיניים של היום מבלי להזכיר גם את הסוג הזה של השתלות שיניים. השתלות שיניים מסוג all on 4 הן השתלות קצרות, יעילות ומתקדמות ביותר, והטיפול באמצעותן לא ידרוש מכם יותר מכמה שעות בודדות. כן, מדובר כאן על טיפול שמתרחש ביום אחד, ובו כלל הפעולות הדרושות להשתלות שיניים מתבצעות בעת ובעונה אחת.

במסגרת השתלות שיניים all on 4 יתבצעו עקירות, הצבת השתלים ומיקום של גשר זמני, ובסוף הטיפול הזה – יוכל המטופל לחזור לשגרת יומו התקינה. הדבר היחיד שהמטופל עוד יצטרך לעשות הוא לחזור לרופא השיניים המטפל לאחר מספר חודשים לשם הצבת גשר קבוע, שיצביע על סיום הטיפול בהצלחה.

ד"ר גיא בר משה – השתלות שיניים מקצועיות

על מנת לא להתפשר על השתלות שיניים שאותן אתם צריכים לעשות – כדאי לכם לפנות לד"ר גיא בר משה. ד"ר בר משה הוא רופא שיניים מקצועי ובעל ניסיון, שיוביל אתכם אל עבר התוצאות הרצויות בקלות.