עקירות כירורגיות

כל אחד מאיתנו מפחד ממשהו אחר: יש מי שמפחד מעכבישים, יש מי שמפחד מגבהים, יש מי שמפחד מזיקוקי דינור, ויש גם מי שמפחד מכלבים. מה שבטוח הוא, שרוב האוכלוסיה, אם לא כולה, מפחדת מעקירות כירורגיות. כן, טיפולי שיניים בכלל ועקירות כירורגיות בפרט הם מעמד מאוד לא נעים, שמצביע על מצב רפואי לא ממש טוב של השיניים, והוא בהחלט מצריך טיפול. עקירות כירורגיות הן טיפול שיניים שכמעט ולא פוסח על אף אחד מאיתנו, משום שלא פעם הוא קריטי על מנת להשיב לחלל הפה שלנו את המראה האסתטי, הבריא והישר שלו. אז עקירות כירורגיות – מה צריך לדעת עליהן בעצם? כל המידע נמצא כאן למטה.

עקירות כירורגיות – מה ההבדל בינן לבין עקירות רגילות?

אז ראשית כדאי לפתוח מלדבר על העניין הזה, שלא פעם עומד במרכזן של אי הבנות גדולות. בין עקירות רגילות לבין עקירות כירורגיות קיים הבדל גדול, וכדאי שנעמוד עליו כבר עכשיו. עקירות רגילות הן עקירות פשוטות יחסית, שלא דורשות כל הכנה מוקדמת או פעולות מורכבות מדי בזמן ביצוען. ההליך הוא ברור מאוד ונגיש ביותר, ובמהלכו נשלפת השן שצריכה להיעקר ממקומה.

לעומת זאת, עקירות כירורגיות הן קצת יותר מורכבות מרק שליפת השן. עקירות כירורגיות הן מורכבות כל כך בגלל הימצאותם של חלקים נוספים בחלל הפה, אשר מונעים מרופא השיניים המטפל גישה ישירה אל השן שצריכה להיעקר. בשל כך, עקירות כירורגיות אינן יכולות להיות "פשוט" עקירות, אלא מצריכות גם את ההליך הכירורגי.

מצבים שבהם עקירות כירורגיות הן הפתרון היחיד

המטופלים השונים מגיעים לעקירות כירורגיות בעקבות כמה סיבות שונות. הסיבה הראשונה היא שן כלואה, והיא מאפיינת חלקים לא קטנים בכלל מהאוכלוסיה. ברגע ששיני בינה צומחות בצורה לא תקינה, ולמעשה נותרות כלואות בין שיניים אחרות, לא תתאפשר הצמיחה התקינה שלהן, ולכן יש לעקור אותן לפני שהן גורמות לנזקים נוספים. עקירות כירורגיות הן אלו שמאפשרות התמודדות עם שיני הבינה הללו.

מצב נפוץ נוסף שבו צריכות להתבצע עקירות כירורגיות, הוא מצב שבו על גבי השן שצריכה להיעקר מונח כתר הרוס, שמונע את הגישה הישירה של רופא השיניים המטפל אל השן. גם כאן עקירות כירורגיות יהיו הפתרון המוצלח והיעיל ביותר לעניין.

עקירות כירורגיות: שורש השן עומד לא פעם בתור בעיה בפני עצמה

אמנם אין לנו שליטה על המצבים האלו, אבל בהחלט צריך להכיר אותם מראש על מנת להבין מה דרוש מאיתנו לעשות בכל אחד מהם. מצב נוסף, אם כן, שיוביל לכדי עקירות כירורגיות, הוא מצב שבו השורש של השן שצריכה להיעקר מביא איתו מאפיינים בעייתיים, שמונעים מרופא השיניים המטפל גישה או אפשרות לעקירת השן בדרך רגילה.

אל דאגה – עקירות כירורגיות לא נופלות עליכם משום מקום, יש להן הכנה

אז ראשית, חשוב להבין שמרבית הפחדים שמתעוררים אצל בני האדם לקראת עקירות כירורגיות, מקורם בחוסר הידע. ברגע שאתם מקבלים את הידע המקצועי מרופא השיניים המטפל שלכם, ויודעים לקראת מה אתם הולכים פחות או יותר – מצב הפחד והחשש כבר יכול באופן אוטומטי לרדת. מה שבטוח הוא שרופא השיניים לא פשוט יכריז בפניכם שיש לכם צורך בעקירות כירורגיות, אלא הוא ינסה ראשית למצוא אלטרנטיבות שיוכלו לשמש אותו לשם הטיפול. לשם אבחון הצרכים שלכם, יערוך רופא השיניים המטפל שלכם צילומים של חלל הפה שלכם, ויבין אם הצורך בעקירות כירורגיות הוא הכרחי. במידה וכן – תקבלו על כך כמובן הודעה, שתלווה בהסברים שינסו להרגיע אתכם עד כמה שניתן.

מה צריך לדעת לקראת עקירות כירורגיות?

לקראת עקירות כירורגיות ייתכן ותתבקשו לבצע מספר פעולות על ידי רופא השיניים המטפל שלכם. למשל, שטיפת הפה עם חומרים יעודיים יכולה להיות חלק מההכנה לעקירות כירורגיות, וייתכן גם שתידרשו לבצע פעולות הכנה נוספות, בהתאם להוראות הרופא.

מה קורה במהלך עקירות כירורגיות? אל דאגה – אתם לא עומדים להרגיש שום דבר

עקירות כירורגיות מתבצעות בהרדמה מקומית, כך שאופן הטיפול אינו מורגש על ידי המטופל כלל. במקרים ייחודיים, רופא השיניים המטפל יוכל לקבוע על הרדמה מלאה או על טשטוש חזק, בהתאם לרמות החשש של המטופל, מורכבות הטיפול, גיל המטופל ועוד.

כל הפעולות אשר קשורות בעקירות כירורגיות הן פעולות שצריכות להיעשות בעדינות מירבית, מיומנות גבוהה ומקצועיות רבה, ולכן את בחירת רופא השיניים המטפל שלכם כדאי לעשות בהתאם לכך.

למה מקצועיות הטיפול היא  במקום הראשון? פשוט מאוד – כי אחרת חלל הפה שלכם יימצא בסיכון

בכל הנוגע לעקירות כירורגיות, מדובר על נושא שממש לא כדאי להתפשר עליו. חלל הפה שלכם הוא אחד האיזורים הכי רגישים ועדינים שיש לכם בגוף, ולכן אתם רוצים להבטיח שהמצב שלו יהיה לא פחות ממעולה, גם אחרי, ואולי בעיקר אחרי עקירות כירורגיות. התפשרות על רופא שיניים שאינו מחזיק בניסיון עשיר ומקצועיות מירבית, היא התפשרות שעלולה להוביל לא רק לתוצאות לא טובות, אלא גם לכאבים גדולים, החמרה במצב הבריאותי שלכם וכמובן טיפולים חוזרים ונשנים שיכולים להגיע להוצאות כבדות של עשרות אלפי שקלים.

לעומת זאת, בחירה ברופא שיניים מקצועי, מיומן, בעל ניסיון ובעל המלצות רבות, תוכל להפוך את כל הנושא הזה לבדיוק מה שהוא אמור להיות – פשוט, יעיל, מקצועי ועם מקסימום תוצאות.

עקירות כירורגיות: כן – זה עומד לכאוב, לא – זה לא עומד להישאר איתכם לנצח

אין מה לעשות, בסופו של דבר עקירות כירורגיות כן יובילו לכאבים מסויימים שילוו אתכם בימים הסמוכים למועד הטיפול. מדובר על ניתוח לכל דבר ועניין, ולכן גם תופעות לוואי כמו התנפחות, דימומים ועוד עלולות להופיע אצלכם בפה. אין מה לחשוש – מדובר על הליכים טבעיים לחלוטין, שמאפיינים עקירות כירורגיות באופן שוטף.

בנוסף, תתבקשו על ידי רופא השיניים המטפל שלכם להימנע מביצוע פעולות מסוימות בשבוע או בשבועיים שיגיעו לאחר העקירות. הימנעות מאכילת מזונות ושתיית משקאות מסוימים, לדוגמה, תהיה אחת מהבקשות האלו, והאמינו לנו – הן באות אך ורק לטובתכם.

שיתוף הפעולה מצד המטופל לשם השגת תוצאות מעולות

עקירות כירורגיות מקצועיות הן דבר נהדר מצד אחד, אך מצד שני – לולא שיתוף הפעולה המלא של המטופל, הן עלולות לא להועיל כפי שהן אמורות להועיל. שיתוף הפעולה מצד המטופל צריך לבוא לידי ביטוי הן לקראת הטיפול, הן בזמן הטיפול וכמובן לאחר הטיפול, ורק הקפדה על הוראות הרופא יוכלו להפוך עקירות כירורגיות ליעילות באמת.

עקירות כירורגיות עם דוקטור גיא בר משה

אם אתם מחפשים את רופא השיניים המקצועי ביותר לביצוע עקירות כירורגיות – הגעתם בדיוק למקום הנכון. דוקטור גיא בר משה הוא רופא שיניים מקצועי ומוסמך, שיכול לבצע כל פעולה שקשורה ברפואת השיניים בהצלחה גדולה. מאחורי דוקטור גיא בר משה שנים ארוכות של ניסיון, ואלפי לקוחות שהחזירו לעצמם את חלל הפה האסתטי שלהם. עם הידע הנרחב של דוקטור גיא בר משה, המיומנות הרבה, העדינות, היחס האישי והשירות הנפלא – אין ספק שדוקטור גיא בר משה הוא הבחירה הנכונה עבורכם. צלצלו עוד היום, קבעו לעצמכם תור, ותוכלו להנות מטיפולי רפואת שיניים ברמה הגבוהה ביותר.