ציפוי שיניים

אין כמו להסתובב בעולם בתחושות גבוהות של ביטחון עצמי, הן מהשלמות הפנימית שלנו והן מהשלמות החיצונית שלנו. כן, חלק לא קטן מהביטחון העצמי שלנו קשור בנראות שלנו, אך למרבה הצער, לא מעט אנשים לא יכולים להנות ממנה. הנראות החיצונית שלנו תלויה בהרבה דברים, כמו מראה הפנים שלנו, משקל, גובה ועוד, כאשר בחלק מהדברים תוכלו לטפל ואילו בחלק אחר לא. בכל הנוגע לחלל הפה שלנו, שמהווה חלק חשוב מאוד ממראה הפנים, יש לא מעט דברים שתוכלו לעשות על מנת להעניק לעצמכם את המראה המושלם, כאשר ציפוי שיניים הוא בהחלט אחד מהם. אז מהו ציפוי שיניים ולמי הוא מתאים? בואו נבדוק ביחד.

ציפוי שיניים – מי צריך את זה בכלל?

ציפוי שיניים הוא הליך שקשור ברפואת השיניים, ומאפשר לכם לצפות את השיניים שלכם בחומרים כמו חרסינה, קומפוזיט, למינייט ועוד. לא מעט אנשים זקוקים לציפוי שיניים מסיבות שונות, כמו שברים או סדקים שבולטים מאוד על מראה השיניים, חריצים שעלולים להיות מסוכנים לחדירת חיידקים ולגרום להרקבת השיניים, מרווחים גדולים בין השיניים, מראה עקמומי ועוד.

וואו, כמה סיבות! מאיפה הן נובעות?

הסיבות שמובילות לא מעט אנשים לכדי טיפול בעזרת ציפוי שיניים הן סיבות שנובעות מכל מיני מקומות. בכל הנוגע לשברים או סדקים, לא פעם אנחנו עומדים במצב מסוכן יחסית, שעלול לגרום לנו לקבלת מכה שתוביל לשבר או לסדקים. כמו כן, לעיתים כאשר השן פגועה מסיבות כמו חיידקים או מחלה, היא עלולה להישבר (ולפעמים אפילו להתנתק בצורה מלאה מהמקום), ולהותיר חללים פתוחים שעלולים לזמן כניסת חיידקים פנימה. מעבר לכל אלו, גם סיבות כמו גנטיקת שיניים לא ממש מוצלחת יכולות להוביל לכדי הצורך בציפוי שיניים, ובשורה התחתונה – לא ממש חסרות סיבות לעניין הזה.

ציפוי שיניים – איך זה עובד בפועל?

בדומה ללא מעט טיפולי שיניים אחרים, ציפוי שיניים לא פעם יצריך טיפולי שיניים מקדימים. לפעמים יהיה ניתן לגשת באופן מידי לטיפול ציפוי שיניים, אולם לעיתים יקדימו לו טיפולים כמו ניקיון השיניים אצל השיננית, כמו טיפול חניכיים, טיפול כתרים ועוד. הטיפולים המקדימים מטרתם להכין את חלל הפה באופן מושלם לציפוי שיניים, על מנת שלא יהיה כל חשש לפגיעה הן בשן המטופלת והן בשיניים הסמוכות לה.

לאחר ביצוע הטיפולים המקדימים, ניתן יהיה לגשת לטיפול ציפוי שיניים, כאשר השלב הראשון יהיה לבחור את החומר שבו ייעשה השימוש לציפוי שיניים.

אילו חומרים של ציפוי שיניים קיימים בשוק?

תחת השם הכללי של ציפוי שיניים נמצאים כמה וכמה חומרים שיכולים לשמש את רופאי השיניים לשם הטיפול הזה. ציפוי שיניים מסוג לומיניריס הוא אחד מהסוגים האלו, ומדובר כאן על חרסינה שנשרפת בחום גבוה, מה שהופך אותה לעמידה לטווח ארוך במיוחד, וחזקה מאוד. ציפוי שיניים מסוג לומיניריס הוא דק במיוחד – עד 0.20 מ"מ בלבד, וברוב המקרים אין צורך לבצע פעולת השחזה לפני התקנתו.

ציפוי שיניים נוסף הוא ציפוי שיניים מסוג לומינייט, ציפוי שיניים ותיק, אהוב ומוכר מאוד. מדובר כאן על ציפוי שיניים עשוי חרסינה, והוא "גמיש" מבחינת המאפיינים שלו, ולמה בעצם הכוונה? משום שהוא מגיע בכל מיני צבעים, הוא יכול להתאים בצורה מצוינת ללא מעט אנשים.

ציפוי שיניים קומפוזיט – הכירו אותו קצת יותר מקרוב

ציפוי שיניים מסוג קומפוזיט גם הוא דק ביותר, ועוביו נע בין 0.30 מ"מ ל-1 מ"מ בלבד. הוא נוח מאוד לעבודה, ולכן לא מעט רופאי שיניים בוחרים בו לשם ביצוע טיפולי השיניים שלהם.

באיזו מבין שיטות ציפוי שיניים כדאי לבחור?

היות וציפוי שיניים יכול להגיע כשהוא עשוי מכל מיני חומרים, בעובי שונה, בחוזה שונה, בצבעים שונים ובמחירים שונים – לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי וחותך באיזו מבין שיטות ציפוי שיניים הכי כדאי לבחור. מדובר כאן על החלטה שצריכה להתקבל באופן עצמאי בלבד, ובהתאם לנתונים והמאפיינים האישיים של כל מטופל ומטופל.

כמו כן, מעבר לבחירה על פי הנתונים החיצוניים של ציפוי שיניים, כמו צבע, מחיר ועוד, חשוב גם לבחור את החומר שממנו ציפוי שיניים עשוי בהתאם למאפיינים של חלל הפה של המטופל. הבחירה שתיקח את כל השיקולים בחשבון, תוכל להיות גם הבחירה היעילה ביותר, שתתאים בצורה מדויקת לכל מטופל בנפרד.

האם התקנת ציפוי שיניים היא הליך כואב?

התקנת ציפוי שיניים לא מאופיינת בצורה מיוחדת על ידי כאבים עזים, אולם כמו כל טיפול שקשור בחלל הפה – מדובר על טיפול שיכול להוביל לאי נוחות מסוימת, לרגישות בשיניים ולכאבים קלים. בסוף הטיפול, ייתכנו תופעות לוואי קלות של כאבים, אך במידה והן לא חולפות תוך זמן קצר – מומלץ לפנות אל רופא השיניים המטפל לאבחון וטיפול הולם.

מקצועיות בזמן התקנת ציפוי שיניים – בלעדיה כל ההליך לא שווה שום דבר

ברגע שאתם בוחרים לבצע ציפוי שיניים, כדאי שתדעו שמדובר על פעולה שמצריכה את מיטב המקצועיות של רופאי השיניים. רופא שיניים שאינו מקצועי מספיק, עלול לגרום לכם נזק גדול, ובוודאי שלא להוביל אתכם לתוצאות שעליהן חלמתם. מהסיבה הזו בדיוק, כדאי לבחור בצורה קפדנית את רופא השיניים שיטפל בכם.

ציפוי שיניים – ככה עושים את זה נכון

ד"ר גיא בר משה מציע במרפאתו מגוון טיפולי שיניים, ויכול להעניק לכם ציפוי שיניים שתהיו מרוצים ממנו כבר מהרגע הראשון. בהצלחה!