סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות

עקירת שיני בינה כלואות היא פעולה שעולם רפואת השיניים מכיר מקרוב, והיא אחת הפעולות הנפוצות ביותר בו. לצערנו, הליך צמיחת שיני הבינה לא תמיד מסתיים בהצלחה, ולעיתים הוא מעמיד אנשים רבים בפני מצבים שבהם יש לעקור אותן. עקירת שיני בינה כלואות היום היא אמנם הליך מקצועי שעושה שימוש במגוון כלים מתקדמים ביותר, אולם אין הדבר אומר שההליך המדובר לא כרוך בסיכונים. על מנת להכיר את הנושא קצת יותר מקרוב, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות.

עקירת שיני בינה כלואות – נתחיל מהבסיס

אז בראש ובראשונה, עוד לפני שניגע בסיכונים בעקירת שיני בינה כלואות, ניתן להגיד בפה מלא שמדובר כאן על הליך בטוח, שעבר לא מעט גלגולים לאורך השנים. היום ניתן להגיד בפה מלא על עקירת שיני בינה כלואות שמדובר על הליך מקצועי לחלוטין, שעושה שימוש באמצעים טכנולוגיים שמאפשרים לו להיות כמה שיותר פשוט. אז למה בכל אופן יש בו סיכונים?

סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות – האם הם באמת קיימים?

עם כל הכבוד להתקדמות הטכנולוגית והרפואית של היום, בכל אופן מדובר כאן על הליך רפואי לכל דבר ועניין. עד כמה שאפשר לנסות ולחסוך את הסיכונים הכרוכים בעניין, בסופו של דבר נעשות לאורך ההליך מגוון פעולות שיכולות לגרום לסיבוכים כאלו ואחרים, בהתאם למאפיינים האישיים של כל מטופל או מטופלת.

סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות יכולים לבוא לידי ביטוי בכל מיני צורות. בראש ובראשונה, כחלק מסיכונים בעקירת שיני בינה כלואות ניתן לפגוש בדימומים ונפיחות באיזור הטיפול. מדובר כאן על סיכון נפוץ במיוחד, והוא יותר כמו תופעת לוואי מאשר סיכון ממשי ומסוכן. כמובן שבמידה והדימומים והנפיחות אינם מגיעים לכדי סיום – יש לפנות לרופא השיניים המטפל.

עוד סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות שכדאי להכיר מראש

סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות יכולים לבוא לידי ביטוי גם בפגיעות באיזורים מסויימים בחלל הפה, כמו רצפת הסינוס, הלסת התחתונה ועוד. חשוב להבין שמדובר כאן על פגיעות שלעיתים יחלפו בתוך כמה ימים ויסתדרו מעצמן, אולם לעיתים הפגיעות הללו יצטרכו לקבל תשומת לב מיוחדת וטיפול ספציפי.

סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות הקשורים בהליך ההרדמה

היות ועקירת שיני בינה כלואות נעשית תחת הרדמה, מקומית או מלאה, חשוב לציין שקיימים גם סיכונים שקשורים באופן ישיר להרדמה. בטרם ההרדמה, יתן רופא השיניים למטופלים הוראות ספציפיות לקראת ההרדמה, כמו צום, הימנעות מנטילת תרופות מסויימות וכו'. על מנת להימנע מסיכונים שקשורים בהרדמה, יש להקפיד על כל ההוראות של רופא השיניים המטפל.

סיכונים בעקירת שיני בינה כלואות – לצמצם אותם עם רופא שיניים מקצועי

ככל שתבחרו ברופא שיניים מקצועי יותר, ככה תוכלו לצמצם את הסיכונים בעקירת שיני בינה כלואות. ד"ר גיא בר משה הוא רופא שיניים מומלץ, שיוכל להוביל אתכם במקצועיות אל עבר הצלחת הטיפול.

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים: