עקירה כירורגית של שן בינה כלואה

כולנו מכירים את שיני החלב, שמתחלפות בגילאי 7-10 לערך בשיניים קבועות. בתום הליך בקיעת השיניים הקבועות, חלק מאיתנו אולי יכולים לחשוב שההתעסקות שלהם עם השיניים הסתיימה, אולם בפועל קורה מצב אחר לחלוטין. השיניים שלנו הן דבר שאיתו אנחנו נאלצים להתמודד לאורך כל החיים, וגם בגילאי העשרים המוקדמים אנחנו עוד מתמודדים עם צמיחה של שיני בינה, שלפעמים לא צומחות בדיוק כמו שצריך. לצורך מקרים שבהם אנשים זקוקים לעקירה כירורגית של שן בינה כלואה, הכנו לכם כאן כמה נקודות ששווה להכיר רגע לפני הטיפול.

עקירה כירורגית של שן בינה כלואה – מה הכוונה?

צמיחת שיני הבינה בחלל הפה שלנו היא תהליך שיכול להוביל לכמה וכמה מקומות. שיני הבינה יכולות לצמוח באופן תקין וטוב, ולהתמקם במקומן כמו שצריך. זוהי כמובן האופציה האידיאלית ביותר, אולם היא לא האופציה היחידה. אופציה נוספת היא אופציה של צמיחת שן בינה בין שיניים קיימות, ואופציה נוספת היא שן בינה כלואה, שאינה יכולה לבקוע בצורה טובה ותקינה.

במקרים שבהם נמצאת שן בינה כלואה בחלל הפה של המטופל, יש לבצע עקירה כירורגית על מנת לשלוף אותה ממקומה.

הליך עקירה כירורגית של שן בינה כלואה

על מנת לבצע עקירה כירורגית של שן בינה כלואה, יש לגשת לרופא השיניים המטפל. רופא השיניים יוכל תחילה לאבחן את מצבה של שן הבינה, ובהתאם לכך להתאים לה את ההליך הרפואי הדרוש לה. עקירה כירורגית של שן בינה כלואה תיעשה תוך הרדמה, או מקומית או כללית – בהתאם להחלטתו של הרופא המטפל, ובהתאם למצבו הנפשי של המטופל. במקרים שבהם המטופל יסבול מחרדות ולחצים רבים, יוחלט על הרדמה מלאה בזמן ההליך.

מדוע דווקא עקירה כירורגית של שן בינה כלואה?

להבדיל משיניים שאותן ניתן לעקור ללא כל הליך כירורגי כזה או אחר, שן בינה כלואה מביאה איתה מיקום סבוך במיוחד, שלא מאפשר אליה גישה נוחה. בהתאם לכך, יש צורך בפנייה להליך כירורגי שיאפשר גישה נוחה, ואת השלמת הטיפול בצורה המיטבית.

עקירה כירורגית של שן בינה כלואה – דברים שכדאי לדעת

אז נכון, אמנם לא מדובר כאן על ההליך הנוח והנעים ביותר בעולם, אבל הוא הליך הכרחי על מנת לשמר את חלל הפה ואת סט השיניים במצב טוב, ולמנוע פגיעה פוטנציאלית בהם. על ידי עקירה כירורגית של שן בינה כלואה, ניתן להשיב את הסדר של חלל הפה על מקומו, ולגרום לכל החלקים בו לפעול כראוי.

כיצד לבצע עקירה כירורגית של שן בינה כלואה? רק בצורה מקצועית

לא מעט רופאי שיניים יציעו לכם עקירה כירורגית של שן בינה כלואה, אבל כדאי לבחור רק את המקצועי ביותר מביניהם. ד"ר גיא בר משה הוא רופא שיניים מקצועי ומומלץ, שיוכל לבצע את ההליך על הצד האיכותי והטוב ביותר עבורכם.

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים: